Vücudun Su Tutması ve Sebep Olan 5 Gıda

31.08.2018
186
A+
A-
Vücudun Su Tutması ve Sebep Olan 5 Gıda
Reklam

Sıvı tutulması,  dengesiz bir diyete sahip olmanın neden olduğu yaygın bir sorundur . Hareketsiz yaşam tarzı ve su eksikliği de bu hoş olmayan durumla bağlantılı. Bazı durumlarda, insanlar yağ biriktirdiğini düşünürler, aksine vücut sıvıları doğru bir şekilde arıtmaz.

Sıvıların vücuttan nasıl geçtiğini düzenleyen kuvvetler arasında bir dengesizlik olduğunda, vücudun çeşitli dokularında suyun birikmesidir.

Su doğru şekilde çıkarılmazsa, belirli alanlarda birikir. Bu şekilde, aşağıdaki gibi problemler:

  • Tuz fazlası
  • Bozuk yaşam tarzı nedeniyle kötü dolaşım.
  • Hormon uyumsuzluğu

Bu problemden muzdarip olanlar çok kolay kilo alırlar ve vücudun çeşitli bölgelerinde şişlik hissederler. Tutma varsa, sadece birkaç saniye boyunca cildinize parmaklarınızı koymanız gerektiğini fark etmeniz çok kolaydır. Parmakları çıkarırken beyaz bir leke kalırsa, bunun nedeni su tutmanızdır.

Bu Konuyada Gözat   İştahı Kesen Besinler Nelerdir İşte Detaylı Liste

KAÇINILMASI GEREKEN BESİNLER

Yaşam koşullarınızı iyileştirmek için egzersiz yapmayı seçmenin yanı sıra, bazı gıdalardan kaçınmak için problemi arttırmak gerekir.

SOSİS ve İŞLENMİŞ ET

Bu tür gıdalar, sağlığı etkileyen yağlara ek olarak yüksek bir sodyum içeriğine sahiptir . Sosis yerken, aynı zamanda arterlerin duvarlarını tıkar ve kalp krizi geçirme

ALKOLLÜ İÇECEKLER

Bileşenlerinin çoğu vücutta biriken şekerlerden oluşur. Alkol, karın  ve bacaklarda sıvı tutulmasına neden olur. Bu yüzden çok fazla alkol tüketen insanlar şişti.

ATIŞTIRMALIK HAZIR GIDALAR

Bizi kendimizle doğru şekilde ilgilenmemizi engelleyen bağımlılık yaratan besinler. Ayrıca hazırladıkları için çok fazla tuz kullanırlar.

RAFİNE EDİLMİŞ ŞEKERLER

Rafine şekerler veya tatlandırıcılar içeren ve büyük dozlarda tüketilen ürünler aşırı tuz ile aynıdır. Yani, sıvıların yok edilmesini önler ve şişmeye sebep olurlar.

Bu Konuyada Gözat   Kantoron Yağı Nasıl Kullanılır ve Nelere İyi Geliyor

BEYAZ UN

Sıvı tutmayı önlemek istiyorsanız, makarna, pizza, kurabiyeler veya ekmekler en kötü yiyeceklerdir. Rafine edilmiş un, vücutta biriken karbonhidratları sağlar. Ayrıca, böbreklerin gerektiği gibi çalışmasına izin vermediği için, böbrek fonksiyonlarını engelleyerek su miktarını arttırırlar.Sıvıları tutmamak için bu yiyeceklerden kaçının.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.