Selülite İyi Gelen Doğal Yöntemler

31.10.2018
211
A+
A-
Selülite İyi Gelen Doğal Yöntemler
Reklam

Kadınların kabusu olan selülitten kurtulmak için doğal yöntemler vardır. Bacaklarda veya vücudun diğer bölgelerinde portakal kabuğuna benzer yapıda görünüme neden olan selüliti önlemek için bu doğal yöntemler tercih edilmelidir.

Yaz aylarına doğru  artan selülit son dönemde daha fazla yayılmaya başladı. Hareketsiz bir yaşam ve asitli içecekler sonucunda ortaya çıkan selülit hekimler tarafından sağlık sorunu olarak adlandırılmaktadır.

Selülit İçin Doğal Yöntemler;

  • Yeşil Çay; Günlük olarak yeşil çay içmek enerjiyi arttırdığı gibi selülit şikayetlerini de azaltmaktadır.
  • Antioksidan Gıdalar; Beslenme menülerine antioksidan gıdalar eklenmelidir. Cilt hücrelerine zarar veren ve selüliti oluşturan serbest radikallere karşı koruyucudur.
  • Doğal Yağlar; Omega 3 içeren balık, yemişler ve keten tohumu yağları tüketilmelidir. Bunlar kan dolaşımını hızlandırarak selülit şikayetlerini azaltır.
  • Egzersiz; Düzenli olarak yapılan egzersiz yağı azaltır ve cildin altında ki kas tonusunu arttırarak selülitleri gizler.
  • Toksinler Bırakılmalı; Alkol, sigara, kahve, çok fazla şeker, tütün ve kimyasal maddeler içeren gıdalar da bulunan toksinler vücuda zarar verdiği gibi selülitleri de arttırmaktadır.
  • Karahindiba Yaprağı; Karahindiba yaprağı çayı vücutta biriken su tutulmasını azaltarak toksinler dışarı atılmasına yardımcı olur. Kan dolaşımının iyileşmesini sağlayarak selülitleri azaltır.
  • Kahveyle Masaj; Haftada iki kez duş altında cilt nemlenmesi sağlandıktan sonra selülitli bölge kahveyle ovulmalıdır. Daha sonra durulama işlemi gerçekleştirilmelidir.
Bu Konuyada Gözat   Migren Nedir Belirtileri Nelerdir Tedavisi Varmı ?

Bir önceki yazımız olan Masa Başı İş Diyeti Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde masa başı, masa başı diyeti ve nasıl zayıflanır hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.