Sararmış Çamaşırları Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

12.10.2018
217
A+
A-
Sararmış Çamaşırları Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler
Reklam

Ev hanımlarının en çok şikayet ettiği durumlardan birisi yıkanmış çamaşırların sararması ve grileşmesidir. Tertemiz yıkanan çamaşırların saçtığı mis kokularla mutlu olurken ardından bembeyaz görünümünün kaybolmasıyla gelen moral bozukluğuna artık son verilmelidir. Çünkü uygulayacağınız doğal yöntemlerle çamaşırlarınız bembeyaz görünümüyle ışıltı yayacaktır.

Hijyene önem veren ve bebeği olanlar için doğal yöntemlerin uygulanması tavsiye edilir.

Sararmış Çamaşırlar ve Havlular Nasıl Beyazlar?

  • Sirke; Evin her alanında kullanılan ve muhteşem bir sihre sahip olan sirke ile çamaşırlarınız artık istediğiniz beyazlığa kavuşacak. 1 bardak saf sirke çamaşır makinesinin deterjan gözüne, deterjanın üzerine konur. Bu şekilde gerçekleştirilen yıkama sonrasında çamaşırlar beyaz rengine dönecek ve kuruduktan sonra sirke kokusu gidecektir.
  • Saf sirkeyle su karışımı içerisinde çamaşırlar bir gece bekletilip ertesi gün yıkanır. Ölçek; sirke; 1 ölçek – su; 12 ölçek olmalıdır.
  • Karbonat; Çamaşır makinesinin deterjan gözüne deterjanla birlikte yarım bardak karbonat konur ve yıkama gerçekleştirilir.
  • Limon suyu; Çamaşır deterjanıyla birlikte deterjan gözüne yarım bardak limon suyu konur ve yıkanır.
  • Oksijenli su; Çamaşır suyu içermeyen bir beyazlatıcı olan oksijenli su aynı zamanda yan etkisi olmayan bir sudur. Ancak kimyasal olan saf hali hidrojen peroksit adında ki su kullanılmamalıdır. Kullanılması gereken eczanelerde satılan oksijenli sudur. Çamaşır deterjanıyla birlikte yarım bardak oksijenli su konur ve yıkanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.