Saçlarım Çok Sert Saçlarımı Nasıl Yumuşatırım ?

14.10.2018
159
A+
A-
Saçlarım Çok Sert Saçlarımı Nasıl Yumuşatırım ?
Reklam

Bakımsız ve fazla kırıkları bulunan saçlar zamanla yumuşaklığını kaybetmekte ve sertleşmektedir. Bunun için saçlar ara ara kırıklardan arındırılmalıdır. Saçlara uygulanan boyalar da saçın cinsini bozabilmekte ve sertleştirmektedir.

Sağlıklı saçlar için kırıklardan arındırmak ve boyalarla yıpratmamak gerekir. Aynı zamanda saça şekil veren maşalar da saçları yıpratmaktadır. En azından bakım aşamasında olan saçlar bir süreliğine maşa ve boyalardan uzak tutulmalıdır.

Sertleşmiş Saçlar Nasıl Yumuşatılır?

  • Şampuan seçimi doğru yapılmalıdır. Saçları yıpratan veya kuru yapan şampuanlar tercih edilmemelidir.
  • Nemlendirici özelliği olan şampuanlar kullanılmalıdır.
  • Saçlar her gün şampuanla yıkanmamalıdır. Çünkü her gün saçları şampuanlamak ile saç derisi kurur ve saç telleri sertleşir. Her gün duş almak zorundaysanız şampuana su katarak kullanmanız önerilir.
  • Nemlendirici ve besleyici kremler kullanılmalıdır.
  • Badem veya zeytin yağıyla saç diplerine masaj yapılmalıdır.
  • Kurumuş saç derisi için günde 2-3 kez Hindistan cevizi yağıyla masaj yapılmalıdır. Yağ kısık ateşte ılık hale getirilip saça uygulandığı takdirde daha çabuk sonuç verecektir.
Bu Konuyada Gözat   Kış Aylarında Evde Doğal Saç Bakımı

Sertleşmiş saçlarla ümitsizliğe kapılmayın. Saçları yıpratmadan taramak, kırıklardan arındırmak, maşa ve saç düzleştirici kullanmamak, doğal yağlar ile saçlara masaj yapmak zamanla sertleşmeleri ortadan kaldıracaktır

Bir önceki yazımız olan İltihaplı Ağrılı Sivilce İçin Doğal Çözüm başlıklı makalemizde Ağrılı sivilce, kürler ve sivilce hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.