Kışın ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı?

06.11.2018
228
A+
A-
Kışın ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı?
Reklam

Kışın ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı?

Kış aylarının gelmesi ile kapalı ayakkabılar içerisinde uzun süre havasız kalarak kuruyan ayaklar, istenmeyen kötü kokulardan ve hastalıklara da davetiye getiriyor. Dr. Rukiye Kaymaz, kış aylarında ayak bakımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıraladı:

Kışın uzun süre kapalı ayakkabılar içerisinde havasız kalan ve kuruyan ayaklar, istenmeyen kötü kokuların yanında hastalıkları da beraberinde getiriyor. Özellikle kışın kapalı ve uzun süre havasız kalan ayaklar,  ayak sağlığına ciddi zararlar verebildiğinin altını çizerek önemli uyarılarda bulundu. Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, “Ayakların bakıma en çok ihtiyacının olduğu dönem kış dönemidir. Ayak bakımının ihmal edilmesi, ayak sağlığına gereken önem verilmemesi ve bilinçsizce yapılan uygulamalar bu zararı ikiye katlıyor” açıklamasında bulundu. Dr. Rukiye Kaymaz, kış aylarında ayak bakımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıraladı:

Bakım günlük olmalı 

Bu Konuyada Gözat   Migren Nedir Belirtileri Nelerdir Tedavisi Varmı ?

Ayakta dermatoloji bir sorun yoksa her gün düzenli olarak besleyici bir kremle ayaklar nemlendirilmeli. Ayaklar ılık suda 10-15 dk bekletildikten sonra peeling işlemi yapılmalı.

Kişiye özel ürünler kullanılmalı

Ayak bakımı yapılırken tamamen kişiye özel olmalı bu sadece ayak bakımı için değil kişisel temizlikte her şeyin kişiye özel olmalı.

Ayakkabı tercihi doğru yapılmalı

Ayakkabı seçerken görüntüsü ve şıklığına aldanılmamalı. Ayağımızı rahatsız edecek ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu sağlığımız açısından önemli bir detay. Ayakkabının kaliteli ürünler olması yanında rahatlığı da önemlidir. Doğru tercih yapabilmek için ayak parmaklarını önden,üstten ve yanlardan sıkıştırmamalı ayrıca ortopedik tabanlı olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Selülite İyi Gelen Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde portakal kabuğu, selülit ve selülite doğal çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.