Hazır Gıdaların İçindeki Zararlı Maddeler Nelerdir

31.08.2018
252
A+
A-
Hazır Gıdaların İçindeki Zararlı Maddeler Nelerdir
Reklam

Genellikle diyetimize özen göstermeye çalışırız ve dengeli ve kaliteli olmaya çalışırız. Bununla birlikte, yiyeceklerimizin kalitesini yavaş yavaş bozan bazı bileşenler vardır ve bunun farkında değiliz. Ne yazık ki, en kötü maddeler fark edilmeden geçiyor ve her gün onları tüketiyoruz. Bu nedenle, diyetinizi hata ayıklamak için kendinizi temel alabileceğiniz bir liste gösteriyorum. Bununla birlikte, bir beslenme uzmanına danışmanız tavsiye edilir. Kaçınmanızı tavisye edeceğimiz birkaç madde şu şekilde sıralanabilir.

YAPAY TATLANDIRICILAR SAĞLIĞINIZ İÇİN EN KÖTÜ MADDELERDİR

Hepimizin bildiği gibi, yapay tatlandırıcılar, her bir öğünde rafine şekerin yerine geçmeye hizmet ederler. Yani, birkaç kalori sağlayan bir seçenek olarak çalışır. Bununla birlikte, son çalışmalar karanlık tarafını göstermiştir. Örneğin, bazı çalışmalar onları kanser gelişimiyle ilişkilendirir . Aynı şekilde, hem hafif hem de şiddetli çeşitli alerjik reaksiyonlarla bağlantılıdır. Bunlar hafif bir döküntüden mide enfeksiyonlarına kadar değişir.

Bu Konuyada Gözat   Selülite İyi Gelen Doğal Yöntemler

MISIR ŞURUBUNA ÇOK DİKKATLİ OLUN

Mısır şurubu şeker ve diğer yapay tatlandırıcılar yerini almıştır, böylece farklı gıdalarda bulabiliriz. Sonuç olarak, zararsız görünüyor, ama, inan bana, öyle değil. Bu anlamda, mısır şurubu  diyabet, yüksek kolesterol veya çeşitli uzun süreli karaciğer hasarı gibi dejeneratif hastalıklarla ilgilidir. Bu yüzden tüketiminizi mümkün olduğunca sınırlandırmanız gerekir. Her zaman sağlıklı seçenekler olacağını unutmayın. Emin değilseniz, beslenme uzmanınıza danışın.

MONOSODYUM GLUTAMAT

Bu bileşen aynı zamanda umami olarak bilinir ve çoğu donmuş üründe bulunur . Bu işlenmiş gıdaların tadını artırmak için kullanılır (Hamburger yiyen birisinin yedikçe yiyesim geliyor dediğini duymuşsunuzdur Hem aromasını artırır hemde bağımlılık yapar). Görünüşe göre zararsızdır, ancak aşağıdaki belirtilere neden olduğu için vücudunuzda kullanabileceğiniz en kötü içeriklerden biridir.

  • Migren
  • Hastalık
  • Alerjiler
  • Epileptik nöbetler
  • Kardiyak anormallikler
  • Depresyon
Bu Konuyada Gözat   Kadınlarda Miyom Hastalığı Nedir Belirtileri Nelerdir ?

Bu reaksiyonlardan kaçınmak için konserve yiyeceklerinizin etiketini kontrol etmek en iyisidir. Ayrıca, yiyeceklerinizi bir pazarda satın almak daha iyidir, bu şekilde taze olduklarından emin olun.

 

Bir önceki yazımız olan Vücudun Su Tutması ve Sebep Olan 5 Gıda başlıklı makalemizde beslenme, ödem ve su hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.