En Güzel Takılar ve Takı Modelleri

31.12.2017
336
A+
A-
En Güzel Takılar ve Takı Modelleri
Reklam

En Güzel Takılar ve Takı Modelleri

Takı seçimi çok önemli bir konudur. Takı seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Elbise seçiminde dikkat ettiğimiz bir kanun vardı hatırlarsanız. Vücudumuzu tanımak. Takı seçerken aynı kanun geçerlidir. Vücudumuzu tanımak lazım. Bu aşamadan sonra yapmamız gereken diğer işlem giyeceğimiz kıyafeti iyi analiz edebilmektir. Bir kıyafetin eksiksiz olabilmesi için aksesuar şarttır. Aksesuar seçilen kombini tamamlayıcıdır. Aksesuar kişiliğinizi yansıtır desem inanır mısınız ? Seçtiğimiz renkler, giydiğimiz kıyafetler kişiliğimizi yansıttığı gibi bu mini aksesuarlarda aynı görevi yapar. 

Küpe seçerken dikkat etmemiz gereken kurallardan biri bizi gün boyu idare etmeli. Tüm gün taşıyabileceğimiz formda ve ağırlıkta olmalı. Kıyafetlere uygun renkte her türlü modelin rengini rahatlıkla bulabilirsiniz. Göz önünde olmasını istediğinizde yapacağınız toplu bir saç modeli seçmektir. Kolyeyle birlikte kombine edilmişse bu kombinenin size karşı olan ilk izlenimleri olumlu etkilemesi için önemlidir. Boynumuzun fiziki özellikleri de bu kombineyi etkiler. Boynumuzun uzunluğu, kısalığı, inceliği ve kalınlığı gibi özellikler kombine seçerken dikkat etmemiz gereken unsurlardır.

Bu Konuyada Gözat   Birkaç Bayan Elbise Kombini İle Renkleri Birleştirelim

Saç kesim sitilimiz, saç modellerimiz, saçımızı toplamamız, taramamız yine aynı şekilde takı seçimize etki etmektedir. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak takı seçimini yapmamız gerekmektedir. Kısa saçlı kadınların avantajlı yönü en iddialı kombinleri taşıyabilmeleridir. Uzun boyunlara sahiplerse her türlü kolyeyi en iddialı kolyeyi dahi rahatlıkla taşıyabilirler. Uzun saçlı kadınlar için de elbette seçenek çoktur. Sadece yapmaları gereken seçim yaparken biraz daha dikkatli olmalarıdır.

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biride şüphesiz bilezikler bilekliklerdir. Kimi kadınlar gümüşten yana tercih yaparken kimi kadınlar da altından yana tercihlerini yapmakta. Her bütçenin kendine göre kullanabileceği aksesuar çeşidi vardır. Abartıdan uzak durun da ister altın olsun ister gümüş fark etmez. Zarif ve şık modellere sahip olmanız için vücudunuza göre en uygun modelleri bir arada toplayıp onlar arsında tercih yapmanızla mümkün olacaktır. İşe giden bir kişi olabilirsiniz ya da her hangi bir eğlenceye giden bir kişi olabilirsiniz. Mekanlar farklı olduğu gibi takılacak takılarda doğal olarak farklı olacaktır. Düğüne giderken taktığınız bir takıyla resmi bir toplantıya giderken takacağınız takılar elbette farklı olacaktır. Doğal taşların rağbet gösterdiği bu dönemde doğal taş tercih yaparken kıyafetlerin rengini kıyafetlerin kombinini bozmayacak türde seçim yapmalıyız. İkisinden biri abartılı olursa ikisi de olumsuz bir görünüme neden olur.

Bu Konuyada Gözat   Takı Modelleri İle Mükemmel Görünümler

Bir önceki yazımız olan 2018 Kış Kombin Kıyafetleri ve Kış Sezonu Renkleri başlıklı makalemizde 2018 kış kombinleri, Deri kıyafetler ve Genç kış kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Tuğba Kalmaz
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.